Jak wybrać biżuterię na prezent, aby był trafiony - część I

22-11-2017

Gorączkowe poszukiwanie pomysłu na prezent już za Tobą, zdecydowałeś się na zakup biżuterii. Wchodzisz do sklepu internetowego… i dalej jesteś zagubiony. Naszyjnik, czy bransoletka? Złota, czy srebrna? Duża, czy mała? Z ozdobami, czy prosta? Pytania się mnożą, a ty, mimo najszczerszych chęci nie wiesz czym się kierować przy wyborze prezentu...

Z tego powodu przygotowaliśmy mini-poradnik zakupowy, pokazujący w jaki sposób możesz wybrać biżuterię, aby była faktycznie trafiona i przyniosła dużo radości - zarówno osobie obdarowującej jak i obdarowywanej. :)


Z jakiej kategorii wybrać prezent?

Naszyjnik, bransoletka, pierścionek, kolczyki? Sklepowe półki kuszą błyskotkami różnego rodzaju. Okazuje się jednak, że wiele zależy od relacji jaka łączy Cię z daną osobą.

 

Pierścionek

 

Pierścionki, wg tradycji, zarezerwowane są dla osób bardzo sobie bliskich. Standardowo, pierwszym pierścionkiem jaki dostaje kobieta od mężczyzny, jest pierścionek zaręczynowy, symbolizujący oddanie dwojga partnerów. Nietaktem mogłoby się okazać podarowanie pierścionka przy innej okazji osobie, z którą łączą Cię tak bliskie relacje, jednak bez otoczki tradycji zaręczyn i symboliki oddania. Z tego powodu pierścionki przede wszystkim rekomendujemy wieloletnim małżeństwom - mąż, symbolicznie może podarować żonie pierścionek, aby przypomnieć o swojej wielkiej miłości.

 

Naszyjnik

 

Naszyjnik jest o wiele mniej zobowiązującym prezentem, ponieważ nie niesie za sobą aż tak dużej konotacji tradycji i uczuć. Mimo wszystko, przede wszystkim wybierają go pary - osoba której go podarujesz, na pewno poczuje się wyjątkowo, gdy efektownie sam założysz go na szyję - dlatego warto, by łączyła Was bliska więź.

 

Kolczyki

 

Kolczyki w tym zestawieniu są prezentem który uchodzi za najbardziej uniwersalny. Jest to rodzaj biżuterii który możesz podarować mamie, siostrze, córce, bądź dalszym krewnym/znajomym. Nie jest w żadnym stopniu wiążące - wiele kobiet wręcz kolekcjonuje kolczyki. Ważna uwaga - upewnij się, że Twoja wybranka ma przekłute uszy i faktycznie na co dzień nosi kolczyki :) Czasem zdarza się, że kobiety mają uczulenie na materiały, z których zrobione są kolczyki, dlatego przy wyborze kieruj się wysoką jakością produktów. Jeśli zauważyłeś, że osoba którą chcesz obdarować rzadko nosi kolczyki, pamiętaj aby kupić kolczyki które nie będą zbyt duże i “ciężkie”. Jeśli ucho nie jest przyzwyczajone do noszenia biżuterii, zbyt ciężkie kolczyki będą sprawiać ból przy użytkowaniu - a tego chcemy uniknąć.

 

Bransoletka

 

Bransoletki przyjaźni - na pewno słyszałeś o takim wykorzystaniu biżuterii. Często przyjaciółki, aby usymbolizować swoją przyjaźń, noszą identyczne bransoletki. Jest to świetny pomysł na uczczenie wieloletniej przyjaźni, swojego rodzaju symbol. Mimo wszystko nie jest to biżuteria zarezerwowana na prezenty dla przyjaciółek :) W relacji mężczyzna - kobieta, taki prezent jest również na miejscu, i to tylko od Ciebie będzie zależeć, jaki - jeśli w ogóle - ładunek emocjonalny prezentu będzie za tym stał.

To jednak nie wszystko... Jeśli zdecydowałeś się już na to, z jakiej kategorii prezent chciałbyś wręczyć, nasuwa się kolejne pytanie - złoto, czy srebro?
Jak wybrać materiał z którego wykonana jest nasza biżuteria, dowiesz się z naszego kolejnego poradnika - części II!