Jak wybrać biżuterię na prezent, aby był trafiony - część II

29-11-2017

Prezenty, ach prezenty… Tyle przyjemności kryje się za tym słowem. Popularne jest też stwierdzenie, że więcej szczęścia wynika z dawania niż z otrzymywania prezentów. Jednak nie zawsze sam proces ich wyboru przebiega przyjemnie :) Z naszego poprzedniego artykułu mogliście dowiedzieć się, jaki typ biżuterii wybrać - kolczyki, naszyjnik, a może pierścionek? Teraz jednak nasuwa nam się kolejne ważne pytanie - jak dobrać kolor?


Srebro czy złoto?


Jeśli zdecydowałeś się już na rodzaj biżuterii, warto teraz pomyśleć, nad materiałem w jakim jest wykonana / nad kolorem.

Biżuteria srebrna jest uniwersalna, dość prosta w noszeniu i dobieraniu do garderoby. Biżuteria złota, cięższa w dopasowaniu, sprawia wrażenie luksusowej, na szczególne okazje.

Wybór zależy od dwóch kwestii - budżetu :) oraz gustu obdarowywanej osoby. Łatwo możesz to sprawdzić, przypominając sobie jej wygląd.

 

jaka biżuteria na prezent?

 

Czy kojarzysz jaki kolor biżuterii dominuje w jej kolekcji? Warto zachować spójność.

Jeśli jednak nie pamiętasz - co jest zrozumiałe :) i nie macie aż tak bliskiej relacji aby zajrzeć do jej kuferka z biżuterią, możesz spróbować dobrać biżuterię do jej typu urody i koloru cery.


Kobiety o chłodnym typie urody, czyli włosy blond, popielate, o chłodnym kolorze skóry, będą wyglądały lepiej w biżuterii srebrnej. Typowa słowiańska, lub skandynawska uroda, lepiej wygląda z małymi, skromnymi dodatkami.

 

srebrna biżuteria dla kogo


W złocie mogą czuć się lepiej kobiety z ciepłym kolorytem cery, o ciemnych lub złotych, rudych włosach - w ich kolorze skóry występuje więcej nut złota.
Kobietom o urodzie orientalnej często pasują większe dodatki - i wtedy złoto idealnie się sprawdzi, jest bardziej wyraziste i intensywne.

 

dla kogo biżuteria złota

 

Jeśli jednak nie jesteś pewny, w jakiej biżuterii czuje się dobrze kobieta którą chcesz obdarować - lepiej postawić na klasykę i małe rozmiary biżuterii. Dobrym pomysłem będzie inwestycja w biżuterię minimalistyczną - więcej przeczytacie o niej w naszym kolejnym artykule.