Jak wybrać rozmiar pierścionka?

18-04-2019

 

Biżuteria jest jedną z rzeczy uwielbianych przez większość kobiet. Każda z pań ceni sobie piękne naszyjniki, bransoletki, czy też kolczyki. Najpopularniejszym rodzajem biżuterii są jednak pierścionki, które są wspaniałą ozdobą dłoni i doskonałym prezentem na przeróżne okazje. Dobrym przykładem może być chociażby pierścionek zaręczynowy. 

Bardzo często zdarza się, że kupujący ma problem z odpowiednim rozmiarem pierścionka. Może to być spory kłopot, zwłaszcza w sytuacji, w której szczególnie ważne jest, aby biżuteria była dokładnie dobrana. Dlatego też, warto zapoznać się ze sposobami pomiaru pierścionka, tak aby w przyszłości nie mieć dylematu, który rozmiar wybrać.

Biżuteria najlepszym przyjacielem kobiety

Pierścionki dla kobiety mają bardzo dużą wartość, ponieważ są symbolem luksusu, zadbania oraz uczucia. Są też dopełnieniem każdej stylizacji i dobrze współgrają z ogólnym wizerunkiem. Panie cenią sobie ten rodzaj biżuterii, więc jest to zawsze dobry pomysł na sprawienie prezentu i radości ukochanej kobiecie. W obecnych czasach dużo jest miejsc, w których można zakupić różnego rodzaju pierścionki, więc łatwo też jest znaleźć sklep z tanią biżuterią, tak aby nie nadwyrężyć swojego budżetu.

Przeliczniki rozmiarów 

Warto pamiętać o tym, że pierścionek można pomniejszyć i powiększyć o 1, a nawet 2 rozmiary. Może to być pewien ratunek w przypadku zakupu delikatnie różniącego się pierścionka. Łatwiej jest go jednak powiększyć, dlatego w przypadku dylematu, zazwyczaj zaleca się wybór mniejszego rozmiaru.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? 

Istnieje kilka sposobów, które pozwalają dowiedzieć się jaki jest rozmiar pierścionka. Najbardziej pewną metodą jest wizyta u jubilera. Posiada on w swoim wyposażeniu specjalną miarkę, która dokładnie pokazuje jaki jest rozmiar. Należy wziąć pod uwagę fakt, że pomiary mogą minimalnie różnić się od siebie, ze względu na rodzaj użytej miarki. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie rozmiaru u tego jubilera, u którego planuje się w przyszłości zakupić pierścionek.  Innym sposobem znalezienia odpowiedniego pierścionka, jest posiłkowanie się pasującą biżuterią, która noszona jest już na konkretnym palcu. Dlatego też, przykładowo można wziąć pierścionek z palca środkowego, zanieść do jubilera, który na tej podstawie dobierze nowy pierścionek na palec środkowy. Jest to ważne, ponieważ szerokości palców różnią się między sobą. Zazwyczaj występują również rożne rozmiary tych samych palców w zależności od rodzaju ręki. Pomiędzy lewą, a prawą, najczęściej jest różnica jednego rozmiaru.

W internecie można znaleźć tabele rozmiarów, które pokazują jaki rozmiar pierścionka będzie pasował. W celu odnalezienia swojego, najczęściej należy zmierzyć linijką wewnętrzną średnicę posiadanego już pierścionka lub przyłożyć go do zaprezentowanego okręgu. Bardzo często, takie tabele mają na swoich stronach internetowych sklepy z biżuterią. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie jest to metoda, która da sto procent pewności. 

Kolejną, podobną metodą jest zmierzenie obwodu palca za pomocą kartki papieru. Trzeba owinąć nią palec w miejscu noszenia pierścionka, a następnie przyłożyć do linijki i wynik porównać z tabelą, którą najczęściej można znaleźć w internetowych sklepach z pierścionkami. Należy zadbać o to, aby użyty kawałek papieru ściśle przylegał do palca, nie może jednak go uciskać. Przy tym sposobie mierzenia bardzo ważne jest to, aby zwrócić uwagę na wielkość stawu, przez który będzie musiał przejść pierścionek. Gdy kostka jest dosyć duża, warto rozważyć zakup pierścionka o rozmiar większego niż planowany. Warto pamiętać o tym, że ciało zmienia się w zależności od pory dnia, a to może wpływać na różnicę w szerokości palców. W takim przypadku dobrze jest zmierzyć pierścionek zarówno w godzinach porannych, jak i pod wieczór. Najlepszym rozwiązaniem będzie mierzenie pierścionka przez kilka dni. Nie powinno się za jednym razem mierzyć dużej ilości biżuterii, gdyż wpływa to na palce i powoduje ich opuchnięcie.

Idealnie dobrany pierścionek powinien z delikatnym oporem przechodzić przez staw w palcu. Nie powinno się kupować pierścionka zbyt ciasnego, ponieważ po nawet niewidocznym opuchnięciu palca, może być problem z włożeniem pierścionka.  Z kolei pierścionki o ciekawych i niestandardowych kształtach mogą nie pokazywać prawidłowego wyniku. Do zmierzenia swojego rozmiaru najlepiej jest użyć klasycznej biżuterii. Warto pamiętać o tym, że pierścionek można pomniejszyć i powiększyć o 1, a nawet 2 rozmiary. Może to być pewien ratunek w przypadku zakupu delikatnie różniącego się pierścionka. Łatwiej jest go jednak powiększyć, dlatego w przypadku dylematu, zazwyczaj zaleca się wybór mniejszego rozmiaru.

Kupno pierścionka zaręczynowego

Zazwyczaj to właśnie podczas zakupu pierścionka na zaręczyny, występuje największy dylemat w wyborze. Jeśli jest taka możliwość, warto zanieść do jubilera pasujący inny pierścionek, a gdy ciężko o jego zdobycie, można poprosić bliską osobę o pomoc w dyskretnym sprawdzeniu jaki rozmiar nosi wybranka. Poza tym, ważny jest wybór rodzaju biżuterii, może to być na przykład biżuteria srebrna lub złota. W wyborze ważny jest oczywiście wygląd, rodzaj kamieni i wielkość.  Pierścionki są bardzo cenionym rodzajem biżuterii, mogą dawać wiele radości i satysfakcji. Prawidłowe zmierzenie rozmiaru jest ważnym aspektem przy zakupie pierścionka, dlatego warto korzystać z usług jubilera.