Co wygrawerować na biżuterii? Najlepsze pomysły

10-01-2021

Personalizowana biżuteria, taka jak krótki grawer na bransoletce, to dla większości osób bardzo cenny przedmiot, będący prezentem od bliskich osób lub upamiętnieniem ważnego wydarzenia. Pomysły na grawer mogą być bardzo różne i należy dobierać je indywidualnie do gustu osoby mającej nosić biżuterię. Po zdecydowaniu co na grawer się będzie najlepiej nadawać, warto skonsultować jeszcze swój pomysł z osobą wykonującą usługę, która szczegółowo przedstawi projekt. Decydując się co napisać na grawerze, należy przemyśleć gust bliskiej osoby i jej indywidualne potrzeby. Dobrze jest również przemyśleć co wygrawerować na bransoletce, a co lepiej na naszyjniku lub pierścionku. Sprawdź nasze pomysły na grawer!

 

Daty

Najczęstsze pomysły na grawer to daty, które mają znaczenie dla osoby obdarowywanej. Mogą to być między innymi:

  1. Daty urodzin swoich lub osoby obdarowanej
  2. Data imienin, z okazji których została sprezentowana biżuteria
  3. Data rocznicy wspólnej znajomości
  4. Data zawarcia związku małżeńskiego
  5. Data zaręczyn z ukochaną osobą

 Zastanawiając się jaki grawer na urodziny będzie najbardziej uniwersalny, z pewnością data przyjdzie do głowy jako pierwsza. Jest to najpopularniejszy krótki grawer np. na bransoletce. Warto jednak poświęcić nieco więcej czasu na zastanowienie i wybrać inny pomysł, który będzie nieco bardziej oryginalny i niepowtarzalny. Choć data jest świetnym pomysłem co wygrawerować na bransoletce dla siostry obchodzącej okrągłe urodziny, można do niej dodać również imię lub inne ważne słowa.

 

Ważny cytat - pomysł na grawer

Sentencje do graweru to najczęściej ważne cytaty z ulubionych książek lub filmów. Krótki grawer o miłości w postaci cytatu świetnie nadaje się na bransoletkę dla ukochanej osoby. Sentencje do graweru nie powinny być zbyt długie i skomplikowane. Grawer na obrączkach po łacinie z pewnością będzie wyjątkowy i pozwoli stworzyć personalizowaną biżuterię. Warto wiedzieć wcześniej wybierając grawer co napisać, ponieważ sentencje wymyślane na ostatnią chwilę nie zawsze są trafne. Życiowe motto to również świetna odpowiedź na wątpliwości jaki grawer na urodziny zrobić na bransoletce. Natomiast teksty do grawerowania na pierścionku powinny mieć zaledwie dwa lub trzy słowa, które są najważniejsze dla osoby obdarowywanej.

 

Zapis rytmu serca

Zastanawiając się jaki wybrać grawer co napisać lub narysować, warto pomyśleć nad wzorem przypominającym zapis rytmu serca. Na przykład teksty do grawerowania na pierścionku mogą być niestety zbyt długie, dlatego rytm pracy serca to doskonały wybór. Wzór rytmu serca to najlepsza odpowiedź na poszukiwania jaki grawer na naszyjniku dla ukochanej będzie najpiękniejszy. Biżuteria z takim wzorem jest piękna i wyjątkowa. Rytm serca to także świetny pomysł na grawer dla mamy wykonany na naszyjniku lub bransoletce. Grawer na obrączkach po łacinie, można zastąpić wzorem rytmu serca, dzięki czemu każdy z małżonków będzie miał bezcenną biżuterię charakteryzującą bliskie uczucie. Najlepszy pomysł na grawer dla mamy noworodka, która wróciła do domu po porodzie, to właśnie zapis pracy serduszka jej maleństwa. Dlatego też jeśli z pewnych przyczyn brakuje pomysłów co na grawer, rytm serca może okazać się najlepszym wyborem.

 

Odbicie śladów stóp lub dłoni

Podarowując biżuterię bliskiej osobie z okazji wyjątkowego wydarzenia, warto wykonać personalizowany i wyjątkowy grawer na przykład w postaci odbicia śladu dłoni. Ślad małych dłoni lub stópek dziecka to idealny pomysł co można wygrawerować na bransoletce dla przyjaciółki, która właśnie została młodą mamą. Sentencje na grawer dla przyjaciółki po porodzie nie będą tak wyjątkowe i wzruszające, jak właśnie odbicie małych stópek. Odbicie małych rączek to również odpowiedź na pytanie jaki grawer na naszyjniku dla matki swoich dzieci, może wykonać mężczyzna.

 

Odbicie łapek zwierzęcych

Odbicie łapek ukochanego psa lub kota to najlepsze co można wygrawerować na bransoletce dla przyjaciółki, która jest miłośniczką zwierząt. Ciekawym i możliwym dodatkiem co napisać na grawerze z łapkami zwierzęcymi jest imię pupila. Łapki zwierząt bywają znacznie lepsze niż niedopasowane teksty do wygrawerowania. Oprócz samych śladów łapek można dodać również sentencje do graweru imienia pupila, które traktują o miłości i szacunku pomiędzy zwierzęciem i człowiekiem.

 

Własnoręczny napis

Najlepszym pomysłem co wygrawerować na obrączkach, może być własnoręcznie wykonany napis. Stworzenie tego typu dedykacji, to z pewnością dużo bardziej spersonalizowana forma niż zwykła data, bądź imię ukochanej osoby. Jednak tego typu napisy to nie tylko dobry pomysł co wygrawerować na obrączkach, lecz również na innej biżuterii. Teksty do wygrawerowania mogą być bardzo różne, a czasem nawet wyjątkowo osobiste. Jednak własnoręcznie zapisane myśli to najlepsza odpowiedź co wygrawerować na bransoletce dla siostry, której chce się zrobić naprawdę wyjątkową niespodziankę.

 

Komu sprezentować personalizowaną biżuterię?

Jak się okazuje pomysły na grawer mogą być naprawdę różnorodne i dzięki temu dają możliwość wykonać wyjątkowy i personalizowany prezent dla bliskich osób. Raczej nikt nie ma większego problemu z tym co wygrawerować na bransoletce dla kobiety. Większe wątpliwości budzi pytanie jaki grawer dla męża będzie najodpowiedniejszy. Wybierając jaki grawer dla męża ma pojawić się na jego obrączce, należy pamiętać o codziennym jej użytkowaniu. Dlatego też powinno być to spersonalizowane i bliskie jego sercu. Natomiast najlepszy pomysł na grawer na bransoletce dla chłopaka to ważny cytat z jego ulubionej piosenki, książki lub filmu. Osoby, którym warto podarować wygrawerowaną biżuterię to na przykład:

  1. Ukochana żona lub dziewczyna - grawerowany naszyjnik lub bransoletka z pewnością staną się ozdobą codziennych stylizacji.
  2. Ukochany mąż lub chłopak - ciekawy pomysł na grawer na bransoletce dla chłopaka to znacznie lepszy prezent od kolejnych, kupowanych na siłę gadżetów.
  3. Najlepsza przyjaciółka - ulubione sentencje na grawer dla przyjaciółki to oznaka wielkiej przyjaźni, bliskich relacji i wzajemnego zaufania.
  4. Młoda mama - biżuteria z grawerem dla świeżo upieczonej mamy to najlepsza pamiątka narodzin maleństwa.
  5. Siostra - mając na grawer pomysły takie jak cytat lub życiowe motto, można sprawić najlepszą niespodziankę ukochanej siostrze.

Oferujemy grawerowanie biżuterii  (np. grawerowanie obrączek) w naszym sklepie. Usługa jest całkowicie darmowa i możesz z niej skorzystać kupując dowolny produkt, a następnie umieszczając informację o treści grawera w komentarzu do zamówienia. Jeśli masz własny pomysł na grawer - śmiało! Stwórz wyjątkową, personalizowaną biżuterię.