Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

22-07-2021

Pierścionki są najbardziej klasycznym elementem biżuterii u kobiet. Towarzyszą nam przez dużą część życia. To pierścionek zaręczynowy oraz obrączka są przypieczętowaniem narzeczeństwa lub małżeństwa. W naszej ofercie znajdziecie zarówno srebrne pierścionki jak i złote. Przy zakupie często pojawia się pytanie jak ustalić rozmiar pierścionka. Dlatego przygotowaliśmy praktyczny artykuł, który pomoże określić, jaki pierścionek będzie odpowiedni.

 

Najbardziej znany sposób jak ustalić rozmiar pierścionka

Jednym ze znanych sposobów jest udanie się do jubilera, który zmierzy rozmiar pierścionka za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych stalowych obrączek. Należy jednak pamiętać, aby palce nie były spuchnięte podczas przymierzania. Może to zmienić wynik do tego stopnia, że zakupiony pierścionek będzie spadał z palca. Taki obrót spraw może skończyć się zgubieniem pierścionka, ponieważ zsunie się z dłoni.

Jednak w naszej ofercie jubilera internetowego znajduje się bardzo dużo pięknych pierścionków. Jednym z nich jest srebrny przeplatany pierścionek. Wykonany jest z metalu o próbie 925 i ma 7 mm szerokości. Składa się z trzech łuków, połączonych ze sobą. Jest niezwykle delikatny. Pięknie wygląda na szczupłych i delikatnych dłoniach. Podkreśla ich piękno, jednocześnie nie powodując wrażenia przytłoczenia całości swoją wielkością. Sprawdzi się idealnie dla młodych kobiet oraz nastolatek. Jest piękny i niepowtarzalny, dlatego warto sprawdzić jak określić rozmiar pierścionka, aby móc zamówić go przez naszą stronę.

 

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Zamawiając pierścionek przez Internet, można poradzić sobie na dwa sposoby. Jak sprawdzić rozmiar palca domowym sposobem?

Pierwszą metodą jest użycie swojego, używanego już, pierścionka. Należy pamiętać, aby miał zachowany swój oryginalny, okrągły kształt. Nie może być odkształcony wskutek wieloletniego noszenia. Następnie należy zmierzyć za pomocą linijki średnicę pierścionka i porównać z tabelą rozmiarów znajdującą się na końcu artykułu. Możemy w niej sprawdzić na przykład rozmiar pierścionka 10 ile to mm. Odczytamy z niej, że jest to dokładnie 15,90 mm. Oznacza to, że jeżeli nasz pierścionek ma średnicę 15,90 mm, powinniśmy szukać rozmiaru 10.

W ten sposób można zmierzyć rozmiar pierścionka i zamówić złoty pierścionek z serduszkiem przez naszą stronę internetową. Pierścionek jest wykonany ze złota o próbie 585. Serce wyłożone jest cyrkoniami, które pięknie błyszczą w świetle słońca. Zaokrąglone końce ochraniają kobietę przez zranieniem lub zahaczeniem o ubranie lub inne elementy wystające. Serce ma 6 mm szerokości oraz 5,2 mm wysokości. Pierścionek jest bardzo delikatny i bardzo dobrze współgra z dowolnym strojem. Jest świetnym dodatkiem dla młodych kobiet. Może zostać ofiarowany jako prezent dla bliskiej osoby, która odgrywa szczególną rolę w życiu człowieka, a kształt będzie świadczył o uczuciu, jakim darzymy osobą obdarowaną.

 

Nitka jako metoda na sprawdzenie rozmiaru pierścionka

Kolejną metodą jak zmierzyć palec na obrączkę jest znana metoda nitki. W tym przypadku przyda nam się nitka. Ale uwaga. Nie może się mocno ciągnąć. Może to być również sznurek, ale znowu taki, który nie zmieni swojej długości. Należy owinąć nitką lub sznurkiem palec w najszerszym miejscu. Może to być kostka. Następnie, kiedy upewnimy się, że nitka dokładnie oplata palec, ale nie jest za ciasna, zaznaczamy miejsce, w którym styka się z wolnym końcem. Ucinamy nitkę w zaznaczonym miejscu. Następnie za pomocą linijki, dokładnie, mierzymy długość fragmentu nitki. Otrzymaną długość zamieniamy na milimetry, a następnie dzielimy przez 3,14. Pierścionki to nic innego jak okręgi ze złota lub srebra. W ten sposób otrzymujemy średnicę pierścionka. Następnie, podobnie jak w poprzednim przypadku, sprawdzamy rozmiar w tabeli rozmiarów, np. rozmiar pierścionka 12 to ile mm.

Przedstawione sposoby jak zmierzyć palec na obrączkę sprawdzą się zarówno przy wąskich, delikatnych pierścionkach jak i przy tych szerokich. Jednym z przykładów szerokiego pierścionka dostępnym w naszym sklepie jest pierścionek z kamieniami. Ma szerokość 13 mm, a więc jest znacznie szerszy od modeli przedstawionych wcześniej. Użyto cyrkonii jako kamieni ozdobnych. Natomiast wykorzystane srebro ma próbę 925. Pierścionek szczególnie piękny i ozdobny. Posiada trzy rzędy cyrkonii, które przeplatają się ze srebrnymi wstążkami. Polecamy go osobom, które cenią elegancję i specjalną klasę. Bardzo dobrze skomponuje się z uroczystym strojem typu długa wieczorowa suknia lub komplet zakładany na specjalne okazje.

 

Tabela rozmiarów - jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

W poniższej tabeli rozmiarów znajduje się wykaz wszystkich rozmiarów pierścionków, jakie można znaleźć w naszej ofercie. Na przykład jeżeli chcemy sprawdzić rozmiar pierścionka 11 ile to mm, wystarczy, że spojrzymy na grafikę. Według niej, temu rozmiarowi odpowiada średnica obrączki równa 16,20 mm. Znajdują się na niej wszystkie rozmiary pierścionków. Rozmiary zaczynają się od 07, które są głównie robione z myślą o dzieciach, a kończą się na rozmiarze 30. Według tej tabeli, każda kobieta znajdzie rozmiar odpowiedni dla jej dłoni. Wystarczy jedynie skorzystać z naszych rad zamieszczonych w tym artykule, zmierzyć średnicę swojego palca i porównać ją z poniższą tabelą. Zapraszamy do sprawdzania rozmiaru oraz zakupów w naszym sklepie internetowym.

 

tabela rozmiarow pierscionka