Jaki łańcuszek dla mężczyzny?

27-05-2020

Wybór odpowiedniej biżuterii dla mężczyzny nie jest prosty! Rynek biżuterii oferuje wiele rodzajów bransoletek stalowych, naszyjników i łańcuszków. To właśnie te ostatnie, czyli łańcuszki, są najbardziej popularnym modelem biżuterii męskiej. Jak wybrać dobry łańcuszek dla mężczyzny?

 

Jaki łańcuszek dla mężczyzny?

Przede wszystkim, jeżeli nadal zastanawiasz się, czy naszyjniki są odpowiednie dla męża lub chłopaka, wiedz, że absolutnie są! Mężczyźni wyglądają rewelacyjnie w takiej biżuterii. Jaka grubość łańcuszka dla mężczyzny będzie najlepsza i w ogóle jaki rodzaj biżuterii wybrać?

Zacznijmy od początku. Trudno ukryć, że męska i damska biżuteria się od siebie różni. Szczególnie wisiorki. Męskie są nastawione na “uzupełnianie” wizerunku, niż samo zwracanie na siebie uwagi. Z reguły mają być praktycznie, a nie przytłaczające. Z tego powodu większość projektantów stawia na tradycyjne łańcuszki. Jednak jest kilka rodzajów, które zależą od stylu mężczyzny. Największą popularnością cieszą się złote łańcuszki męskie, które pasują do każdej stylizacji.

 

Jakie naszyjniki dla mężczyzn?

Naszyjniki to wyjątkowa ozdoba, która podkreśla męskość oraz ubiór. Możemy wybierać spośród wielu rodzajów naszyjników, a najpopularniejsze z nich to:

  • nieśmiertelniki - wojskowy styl, szczególnie dla masywnych mężczyzn, którzą lubią od czasu do czasu wycisnąć kilka kilogramów na siłowni,
  • łańcuszki - proste delikatne metalowe z męską ozdobą. Z reguły opadają lekko poniżej obojczyka. Są idealne zarówno do koszuli jak i zwykłego t-shirtu.
  • złote naszyjniki - mężczyźni kojarzą je głównie z kiczem, poza tym od razu rzucają się w oczy, a biżuteria ma przecież być jedynie uzupełnieniem męskiego looku, dlatego złote łańcuszki nie są dobre dla wszystkich! Najlepsze są dla osób o ciepłej karnacji, którzy lubią czasami zwrócić na siebie uwagę.
  • emblematy religijne - są przede wszystkim dla osób religijnych. Nie jest dobrym pomysłem kupowanie ateiście krzyża, żeby nosił go przy piersi, prawda? Za to taka biżuteria sama w sobie jest solidnie wykonana. Ma odpowiednią długość, aby spokojnie ją schować pod koszulką, żeby nie rzucała się w oczy
  • rzemykowy naszyjnik - naszyjnik zrobiony z tzw. rzemyków, czyli skórzanych pasków splecionych ze sobą. Dobrze wygląda z jakimiś koralikami czy innymi ozdobami.

Kiedyś naszyjniki były noszone wyłącznie jako manifestacja żałoby lub przywiązania do kultu religijnego, ale dzisiaj to modny dodatek. Męska biżuteria może być noszona na co dzień oraz od święta, a zasady łączenia biżuterii z typem odzieży są nieco łatwiejsze niż w przypadku kobiet, ponieważ biżuteria dla mężczyzn ma bardziej minimalistyczny i surowy charakter, dlatego pasuje niemal do wszystkiego.

 

Jaka długość łańcuszka dla mężczyzny?

Krótkie łańcuszki i naszyjniki, które przylegają do ciała, dobrze wyglądają na co dzień. Nie wymagają ani garnituru, ani krawata. Najlepiej jednak prezentują się na plaży. 

Średniej długości wisiorki najlepiej metalowe niezdobione łańcuszki. Można je już ubrać do koszuli czy zwykłego t-shirtu. Jednak należy się dwa  razy zastanowić, czy będziemy z niej naprawdę korzystać. Taka długość nie jest zbyt wygodna. Ozdoba raz spadnie pod kołnierzyk przy niektórych koszulach, a przy niektórych będzie raz na zewnątrz ubrania, raz pod nią. 

srebrny-lancuszek-pancerka

Zobacz: łańcuszek srebrny pancerka

Długie łańcuchy dla mężczyzn są idealne dla zawieszek, w tym emblematów religijnych. Schowane pod koszulą czy koszulką idealne się prezentują w każdej stylizacji. Dobrze sprawdzają się również naszyjniki bez zawieszek. Szczególnie grube, złote, jeżeli jesteś raperem czy DJ’em Khalidem. 

 

Jaki naszyjnik dla mężczyzny? Sprawdź naszyjniki patriotyczne

Naszyjniki, które podkreślają przywiązanie do ojczyzny cieszą się niesłabnącą popularnością z kilku powodów! 

  • Pozwalają na manifestację poglądów 
  • Kojarzą się z walką i męskością 
  • Oddają szacunek do historii Polski 
  • Są wyrazem hołdu

zawieszka-orzel

Zobacz: zawieszka Orzeł

Nieśmiertelniki, naszyjniki z krzyżem lub napisami patriotycznymi, a także zawieszki z orłem to doskonały pomysł na prezent dla mężczyzny, który czuje przywiązanie do własnego kraju.