Poradnik prezentowy część II

11-11-2019

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my coraz intensywniej myślimy o prezentach dla bliskich. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej trafionych pomysłów na prezent jest biżuteria. Jej uniwersalność podkreśla fakt, że wybierzemy prezent pod choinkę zarówno dla mamy lub siostry, jak i żony, czy dziewczyny. Warto wyróżnić biżuterię dla mężczyzn. Zapraszamy na drugą część naszego poradnika.

 

Biżuteria dla mamy lub siostry

 

Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech na twarzy bliskich. To główny cel świątecznych prezentów. Biżuteria to sprawdzony pomysł na prezent pod choinkę dla wszystkich kobiet w rodzinie. Dla mamy warto rozważyć ponadczasowe wzory, jak i nowoczesne błyskotki. Złoto to idealny wybór dla osób ceniących klasykę i elegancję. Siostra na pewno doceni modną, minimalistyczną bransoletkę, która będzie pasować niemal do wszystkiego. Jeżeli nie jesteśmy pewni dokładnych rozmiarów, to naszyjniki i bransoletki będą doskonałym wyborem na świąteczny prezent niespodziankę. Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku nietrafionego rozmiaru, jubiler bez problemu dostosuje biżuterię do naszych potrzeb. Co powinniśmy zrobić, jeśli nie jesteśmy pewni upodobań naszych bliskich? Powinniśmy obserwować! Zwróćmy uwagę na to, jakimi kolorami otacza się nasza mama lub siostra. Chłodne szarości, błękity, czernie, zielenie? - tu idealną opcją będzie srebro. Ciepłe czerwienie, żółcie? Wtedy na pewno spodobają im się złote błyskotki. Charakter również ma kluczowe znaczenie. Wyróżniająca się biżuteria z kolorowymi kamieniami zdecydowanie pasuje do spontanicznej artystki. Dla stonowanej, spokojnej osoby polecamy proste, mniej ekstrawaganckie produkty.

 

Świąteczny prezent, a biżuteria męska

 

Biżuteria nie kojarzy nam się z pomysłem na prezent pod choinkę dla mężczyzny. Czy jednak słusznie? To nadal doskonała pamiątka, jak i świetny dodatek do każdego rodzaju ubioru. Co wybrać? Srebro i stal są bardzo wytrzymałymi materiałem, a do tego robią świetne wrażenie. Męska biżuteria to proste, minimalistyczne wzory, które zwrócą uwagę i podkreślą charakter. Jest to również świąteczny prezent, który on może mieć ze sobą zawsze i będzie przypominał mu o tobie i wspólnych chwilach. Srebrny łańcuszek pancerka przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym mężczyznom. Srebrna biżuteria to bezpieczny wybór. Srebrne łańcuszki będą pasować między innymi do zawieszki z krzyżem.  

 

Prezenty doskonale dopełniają świąteczny klimat. Są symbolem okazującym naszą pamięć o drugiej osobie. To też doskonała okazja, żeby podziękować naszym bliskim za obecność w naszym życiu. Nie są jednak najważniejsze, dlatego pamiętajmy, że piękną biżuterie warto połączyć z ciepłą, rodzinną atmosferą.