Wiesz co nosisz? Symbole w biżuterii

02-11-2019

Co oznacza skrzydło na bransoletce, czyli czy wiesz co nosisz? 

Biżuteria, zarówno ta, którą wybieramy na co dzień, jak i na specjalne okazje, często ma dla nas większe znaczenie, niż tylko elegancki wygląd. Wybierając ozdobę, która mam nam służyć przez długi czas oraz być towarzyszem w ważnych momentach, zwracamy uwagę na symbole, jakie są na niej umieszczone i ich znaczenie. Kupując prezent dla ważnej dla nas osoby, chcemy przy okazji podkreślić nasze intencje, niezależnie czy to przyjaźń, miłość, czy chęć pokazania, że trzymamy za kogoś kciuki. 

 

 

Symbole dla zakochanych

W momencie, gdy wśród biżuterii szukamy prezentu dla ukochanej dla nas osoby, warto sprawdzić niektóre propozycje, które świetnie się nadają do okazania naszych uczuć. Nie musimy stawiać na wzór serca - co prawda jest piękny i uniwersalny, jednak możemy znaleźć coś bardziej niecodziennego.
Jednym z pomysłów jest złota bransoletka w formie łańcucha, która symbolizuje małżeństwo, siłę, związek, scalenie, pomaga utrzymać ludzi jak najbliżej siebie.

Dobrem pomysłem jest też perła - upiększa ona każdą kobietę, wpływa na zdrowie i szczęście w związkach, symbolizuje czystość, bogactwo i nieśmiertelność. Wybierając odpowiednią barwę - najlepiej postawić tradycyjnie na czerwień. Kamienie naturalne w czerwonej tonacji to:

 • koral,
 • granat,
 • rubin.

Popularny motyw skrzydeł na bransoletce

Zawieszki w formie skrzydeł lub piór symbolizują lekkość oraz wewnętrzną siłę. Oba motywy są talizmanami, które dodają energii, chronią przed negatywnymi emocjami i pomagają w osiągnięciu założonych celów. Podarowanie w prezencie bransoletki ze skrzydłami oznacza, że dobrze życzymy danej osobie, a także, że chcemy dla niej jak najlepiej.

Drugim znaczeniem piórka jest kreatywność oraz artystyczna dusza. Skrzydła i pióra kojarzą się z lataniem i lekkością. Właśnie taka jest dusza większości artystek, a piórko stanowi symbol ich wewnętrznej inspiracji. 

Dodajemy siły i energii

Dla naszych przyjaciół czy krewnych, którzy potrzebują wsparcia lub którym chcemy zwyczajnie pokazać, że zawsze mogą na nas liczyć, też znajdziemy mnóstwo odpowiednich symboli. Jednym z tych piękniejszych jest motyw motyla pod postacią złotych kolczyków. Symbolizuje on wolność i szczęście, jest znakiem nowego początku. Sprawia, że czujemy się niezależni, pełni lekkości. Pomaga on w trakcie dokonywania ważnych zmian zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Nie zawiedziemy się, wybierając też węzeł - wzmacnia on emocje zarówno w przyjaźni jak i miłości, ma funkcje ochronne - chroni przed wszelkim fałszem i zniewoleniem. Symbolizuje nieskończoność, wierność, lojalność i przywiązanie, Oznacza, że człowiek jest częścią jakiegoś większego systemu, nie jest samotny w swoich czynach i działaniach, może spodziewać się wpływu innych osób.

Kolor, na który warto się zdecydować to pełna spokoju i nadziei zieleń. 
Kamienie naturalne w tonacji zielonej to:

 • oliwin,
 • fluoryt,
 • turkus zielony,
 • chryzopraz,
 • agat zielony,
 • awenturyn,
 • kwarc zielony,
 • szmaragd,
 • labradoryt zielony.


Innymi, chętnie wybieranymi kolorami kamieni lub cyrkonii, są czerwienie oraz szarości. Ten pierwszy jest szczególnie chętnie wybierany przez zakochanych. Srebrny pierścionek z czerwoną cyrkonią jest tańszym rozwiązaniem niż zakup biżuterii z naturalnym kamieniem, a wygląda równie efektownie.
W jubilerstwie symbolika jest bardzo ważnym elementem, każdy zajmujący się tą dziedziną sztuki bez problemu potrafi nam wytłumaczyć, co określa konkretny znak czy barwa. Dobrze jest też, gdy sami mamy taką wiedzę, wtedy z dużą większą łatwością i przyjemnością będziemy mogli wybrać coś idealnego dla siebie lub naszych bliskich.