Czy można spać w kolczykach?

31-05-2019

Na przekłucie uszu decyduje się wiele kobiet. Często już małe dziewczynki mają dziurki w uszach, jako że kolczyki są idealny dopełnieniem każdej stylizacji i błyskotką, która dodaje uroku. Po udanym przebiciu kolczyk jest już w uchu, ale nadchodzi wieczór i trzeba się zastanowić, co dalej? Ściągnąć kolczyki czy w nich spać? Czy jest to bezpieczne?

 

Zalecenia po przekłuciu uszu

Przebicie uszu nie wydaje się być poważnym zabiegiem, lecz należy pamiętać, że pozostaje po nim rana, która musi się zagoić. W studiu zakłada się kolczyk, którego nie można zdjąć przez następne dwa tygodnie lub dłużej w zależności od tego, jak szybko rana się goi. Oznacza to, że w kolczykach należy spać, ale nie będą to kolczyki na stałe. Gdy ucho się zagoi, można zdecydować się na inne kolczyki lub ich zdjęcie.

Zaraz po przekłuciu uszu trzeba pamiętać, aby nie narażać ucha na wdanie się zakażenia. Dlatego właśnie nie można ich nieustannie dotykać, aby bakterie nie dostały się do rany. Przygotowując się do snu trzeba przygotować łóżko usuwając różne ozdobne poduszki i inne przedmioty, którymi można by zahaczyć podczas snu. Aby uchronić ucho przed zakażeniem można przygotować czystą poszewkę na poduszkę. Samo spanie na przekłutym uchu nie musi być bolesne, ale odradza się spanie na boku, ponieważ po przebiciu ucho może być tkliwe i napuchnięte.


Czy można spać w kolczykach?

Gdy już mija kilka tygodni po przekłuciu ucha, kobiety zaczynają się zastanawiać, czy powinny zacząć ściągać kolczyki na noc. Jest to zalecane, ponieważ w nocy ucho ma czas, żeby odpocząć. Płatek ucha, w który ciągle jest kolczyk, może z czasem się rozciągnąć, dlatego lepiej zminimalizować czas noszenia kolczyków, szczególnie podczas snu, kiedy nie są nam potrzebne.

Śpiąc w kolczykach istnieje też ryzyko urwania kolczyka lub uszkodzenia pościeli. Kolczykami z cyrkoniami łatwo zahaczyć o poduszkę lub kołdrę. Warto co wieczór dać uszom trochę odpoczynku.


Są jednak zwolennicy spania w kolczykach. Często mówi się, że biżuteria, szczególnie złota, ma dobry wpływ na zdrowie człowieka. Od dawna znana jest metoda, która zakłada, że osoby mające jęczmień lub inną infekcję oka, powinny przecierać je złotą biżuterią, najlepiej obrączką. Złoto, w przypadku różnych środków koloidalne, stosuje się w preparatach na poprawę odporności oraz poprawiających trawienie. Jednak mimo to spanie w biżuterii nie jest dobrym pomysłem, a organizmowi należy zagwarantować trochę odpoczynku.

 

SPRAWDŹ INNE ARTYKUŁY NASZYCH EKSPERTÓW:

Ból od noszenia kolczyków

Jak pielęgnować uszy po przekłuciu?

5 błędów popełnianych przy noszeniu biżuterii